Aktualności

Terapia LED

By 15 lutego 2023 17 lutego, 2023 Brak komentarzy

Terapia światłem LED została szeroko przebadana i jest udokumentowana przez tysiące badań klinicznych z prestiżowych instytucji na całym świecie.

W fototerapii LED najczęściej stosuje się długości fal niebieskiej, czerwonej i bliskiej podczerwieni. Te specyficzne długości fal są dobrze zbadane i naukowo udowodniono, że przynoszą korzyści terapeutyczne. Niebieski przenika przez naskórek i jest znany z zabijania bakterii Propionibacterium acnes, które mają znaczenie w rozwoju trądzika.  Czerwień przenika do warstwy skóry i  zwiększa produkcję kolagenu i elastyny poprzez fotobiostymulację fibroblastów. Bliska podczerwień wnika najgłębiej i zwiększa mikrokrążenie (naprawę tkanek), zmniejsza stan zapalny i łagodzi ból.

Terapia LED przyspiesza regenerację skóry po zabiegach estetycznych i chirurgicznych, wspomaga leczenie trądziku i zmian dermatologicznych, odmładza skórę, spłyca zmarszczki, redukuje stany zapalne skóry i rumień, wyrównuje koloryt skóry oraz wspomaga leczenie wypadania włosów.

Duże znaczenie w terapii ma rodzaj źródła LED. W moim gabinecie lampa LED jest urządzeniem polichromatycznym: emituje  jednocześnie energię światła niebieskiego (465nm), czerwonego (640nm) i podczerwonego (880nm). Specjalna konstrukcja, opracowana przez NASA, umożliwia uzyskanie jak najlepszych efektów. Jako urządzenie medyczne klasy II, aparat jest zatwierdzony przez FDA  do leczenia następujących schorzeń:

  • Pełne zmarszczki na twarzy
  • Trądzik pospolity zapalny
  • Zmniejszone miejscowe krążenie krwi
  • Sztywność mięśni i stawów
  • Napięcie tkanki mięśniowej
  • Ból mięśni i stawów
  • Wypadanie włosów

Zabieg jest nieinwazyjny, bezbolesny, nie wymaga czasu rekonwalescencji i można go bezpiecznie stosować w każdym  rodzaju skóry przez cały rok.

Typowy protokół na trądzik to naświetlania 2-3 razy w tygodniu przez 4-6 tygodni, protokół Anti-Aging (odmładzający) – 2-3 razy w tygodniu przez 12-16 tygodni, protokół na wypadanie włosów – 2-3 razy w tygodniu  przez 16 tygodni.

Zapraszam do skorzystania z tej formy terapii.

Aleksandra Grzanka-Gadzińska