Terapia światłem LED została szeroko przebadana i jest udokumentowana przez tysiące badań klinicznych z prestiżowych instytucji na całym świecie.
W fototerapii LED najczęściej stosuje się długości fal niebieskiej, czerwonej i bliskiej podczerwieni. Te specyficzne długości fal są dobrze zbadane i naukowo udowodniono, że przynoszą korzyści terapeutyczne. Niebieski przenika przez naskórek i jest znany z zabijania bakterii Propionibacterium acnes, które mają znaczenie w rozwoju trądzika. Czerwień przenika do warstwy skóry i zwiększa produkcję kolagenu i elastyny poprzez fotobiostymulację fibroblastów. Bliska podczerwień wnika najgłębiej i zwiększa mikrokrążenie (naprawę tkanek), zmniejsza stan zapalny i łagodzi ból.
Terapia LED przyspiesza regenerację skóry po zabiegach estetycznych i chirurgicznych, wspomaga leczenie trądziku i zmian dermatologicznych, odmładza skórę, spłyca zmarszczki, redukuje stany zapalne skóry i rumień, wyrównuje koloryt skóry oraz wspomaga leczenie wypadania włosów.
Duże znaczenie w terapii ma rodzaj źródła LED. W moim gabinecie lampa LED jest urządzeniem polichromatycznym: emituje jednocześnie energię światła niebieskiego (465nm), czerwonego (640nm) i podczerwonego (880nm). Specjalna konstrukcja, opracowana przez NASA, umożliwia uzyskanie jak najlepszych efektów. Jako urządzenie medyczne klasy II, aparat jest zatwierdzony przez FDA do leczenia następujących schorzeń:
- Pełne zmarszczki na twarzy
- Trądzik pospolity zapalny
- Zmniejszone miejscowe krążenie krwi
- Sztywność mięśni i stawów
- Napięcie tkanki mięśniowej
- Ból mięśni i stawów
- Wypadanie włosów
Zabieg jest nieinwazyjny, bezbolesny, nie wymaga czasu rekonwalescencji i można go bezpiecznie stosować w każdym rodzaju skóry przez cały rok.
Typowy protokół na trądzik to naświetlania 2-3 razy w tygodniu przez 4-6 tygodni, protokół Anti-Aging (odmładzający) – 2-3 razy w tygodniu przez 12-16 tygodni, protokół na wypadanie włosów – 2-3 razy w tygodniu przez 16 tygodni.
Zapraszam do skorzystania z tej formy terapii.
Aleksandra Grzanka-Gadzińska