Aktualności

Świetlista skóra twarzy

By 2 kwietnia 2021 Brak komentarzy

Mezoterapia

Zadbaj o skórę twarzy.

Skóra twarzy narażona jest na wpływ czynników zewnętrznych takich, jak  wiatr, słońce, które przesuszają skórę. Dodatkowo z upływem lat  systemy naprawcze skóry stają się mniej wydolne.   Pierwszym objawem  starzenia się  jest szorstkość skóry, przebarwienia,  wiotkość.  Skóra staje się szara, zmęczona, pomarszczona.  Od  wczesnej wiosny do późnej jesieni należy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej.

Przed wyjściem na zewnątrz nakładamy krem z filtrem blokujący dostęp promieniowania słonecznego do skóry. Promieniowanie ultrafioletowe niszczy naszą skórę.  Właściwą ochronę zapewniają kremy SPF +50, które należy nakładać co 3 godziny, gdy przebywamy na świeżym powietrzu.  Aby spowolnić procesy starzenia się skóry, należy również zadbać  o odpowiednie nawilżanie skóry.

Bardzo dobrą metodą, aby ratować skórę jest mezoterapia.

Mezoterapia polega na nakłuwaniu skóry igłą i wprowadzaniu substancji w jej powierzchowne warstwy. Najlepiej nawilżającą substancją jest kwas hialuronowy, który umieszczony w powierzchownych warstwach skóry ściąga wodę, zapewnia właściwy poziom nawilżenia oraz pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu.

W zależności od rodzaju wprowadzanego preparatu grudki na skórze mogą utrzymywać się do kilu dni. Niektóre preparaty są połączeniem kwasu hialuronowego z koktajlem witamin i peptydów, niektóre zawierają hydroksyapatyt wapnia, który dodatkowo stymuluje skórę do odnowy, inne zawierają bardziej stężony kwas hialuronowy i doskonale napinają skórę.

Mezoterapię wykonuje się w serii co najmniej 3 zabiegów, w zależności od preparatu co 2 lub 4 tygodnie.

Zwłaszcza latem zadbajmy o naszą twarz. Nie zapomnijmy o skórze szyi!

Zapraszam na serię zabiegów mezoterapii.

Aleksandra Grzanka-Gadzińska