Aktualności

Piękne oko

By 24 lutego 2022 Brak komentarzy

Skóra okolicy oka jest bardzo delikatna, wrażliwa, szybko widać skutki starzenia i niełatwo jest przywrócić jej zdrowy i młody wygląd.

Przez cienką skórę prześwitują naczynia, złogi hemosyderyny co daje niezdrowy wygląd cieni pod oczami. Z wiekiem dochodzi również do utraty kostnej, osłabienia więzadeł oczodołowych, i do przesunięć tkanki tłuszczowej okolicy oka, co skutkuje ujawnieniem się tłuszczu podoczodołowego i powstawania tzw. poduszeczek tłuszczowych.

Czasami problemem jest tendencja do obrzęków skóry okolicy oka na skutek  zaburzeń krążenia limfatycznego w tej okolicy,  niekiedy spowodowanych chorobami skóry lub ogólnoustrojowymi. Specjalistyczna konsultacja lekarska pomoże dobrać odpowiednie metody leczenia w zależności od problemu.

Przy cienkiej, szarej, odwodnionej  skórze należy zadbać o jej odbudowę i wzmocnienie. W okresie zimowym mamy możliwość stosowania zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 . W okresie letnim dobre efekty daje mezoterapia z kwasem hialuronowym, peptydami i witaminami.  Innowacyjnym zabiegiem dla skóry okolicy oka jest terapia polinukleotydami.

Polinukleotydy to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, są one najnowszym odkryciem medycyny estetycznej, mobilizują nasze komórki do pracy, skóra odzyskuje dawny blask i elastyczność. Polinukleotydy wykazują szereg niezwykłych funkcji, po pierwsze przyciągają cząsteczki wody do naskórka, intensywnie go nawilżając.

Kolejną niezwykłą funkcją polinukleotydów jest walka z wolnymi rodnikami, które biorą czynny udział w starzeniu się skóry. Likwidując wolne rodniki, hamują one degradację naszego kolagenu i elastyny oraz  zwiększają ilość oraz aktywność fibroblastów, czyli elementów naszej skóry, które produkują kolagen, elastynę oraz kwas hialuronowy.

 

Nucleofill soft eyes to biostymulator tkankowy do głębokiej odnowy i biogeneracji skóry. Wykorzystuje dobroczynne właściwości polinukleotydów wpływając na spłycenie zmarszczek, ma także działanie nawilżające, antyoksydacyjne i stymuluje skórę do produkcji kolagenu. To produkt pochodzenia naturalnego, nie zawierający substancji o potencjale uczulającym. Nucleofill soft eyes działa na poziomie komórkowym i daje efekt wyraźnego i długotrwałego odmłodzenia skóry okolicy oka.

Zabieg wykonuje się za pomocą kaniuli lub techniką nakłuwania na mikropęcherzyk. Jest to nowoczesny, małoinwazyjny  zabieg. Już od razu po zabiegu skóra jest bardziej napięta i gładka, widoczność drobnych zmarszczek spada. Na ostateczne efekty czekamy do 3 miesięcy, co jest związane ze stopniową produkcją naszego kolagenu.  Wskazane są 2-3 zabiegi co miesiąc, następnie zabieg przypominający po pół roku.

Zapraszam na konsultację.

Aleksandra Grzanka-Gadzińska