Aktualności

Biostymulatory tkankowe

By 12 grudnia 2021 20 grudnia, 2022 Brak komentarzy

Procesy starzenia się skóry powodują utratę nawilżenia, sprężystości, objętości oraz wiotkość skóry. Odpowiedzialne za to są: spadek kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze. W walce ze skutkami tych procesów oraz w zapobieganiu im pomocne są biostymulatory tkankowe.

Naturalnie występujący w skórze kwas hialuronowy podawany śródskórne ściąga wodę, stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu. W celu zwiększenie tego efektu do preparatów z kwasem hialuronowym dodaje się aminokwasy np. glicyna, prolina. Zabiegi te wykonuje się cyklicznie w seriach w postaci mezoterapii igłowej.

Inne biostymulatory kolagenu stosowane w dermatologii estetycznej to peptydy, hydroksyapatyt wapnia, kwas polimekowy, kolagen oraz polikaprolakton. Każdą z tych substancji implantuje się w określony sposób, we wskazaniach w zależności od istniejącego problemu, ale mają jedno zadanie przywrócić sprężystość, jędrność, nawilżenie skóry, a co za tym idzie promienny wypoczęty i młodszy wygląd skóry.

Bezpiecznym, naturalnym biostymulatorem kolagenu jest polikaprolakton zamknięty w gładkich mikrosferach zawieszonych w karboksymetylocelulozie. Polikaprolakton stymuluje skórę do produkcji kolagenu, a karboksymetyloceluloza jest nośnikiem żelowym dla tej substacji i odpowiada za efekt natychmiastowego wypełnienia. Substancje te są naturalnie rozkładane przez organizm na dwutlenek węgla i wodę, następnie eliminowane z organizmu nie pozostawiając śladu w organizmie.

Zabieg trwa około 30 min, wykonuje się go kaniulą lub igłą Efekt jest szybki i długotrwały. Wypełnia zmarszczki, fałdy skóry, konturuje owal oraz stymuluje skórę do produkcji kolagenu. Jest to idealny sposób, aby spowolnić starzenie się skóry. Wraca sprężystość skóry, gęstość, i napięcie skóry. Produkt bezpieczny i skuteczny w odmładzaniu i konturowaniu twarzy. Efekty przy zastosowaniu biostymulatorów utrzymują do dwóch lat.

Idealny zarówno dla kobiet i dla mężczyzn.
Zapraszam na zabieg,

Aleksandra Grzanka-Gadzińska